Чи загрожує Гройсману відставка?

 

Наталия Белоус, политолог

Прем`єр-міністр України, Володимир Гройсман заявив, що Уряду бракує повноважень для здійснення реформ в Україні і необхідно внести зміни до Конституції.

Я вважаю, що згідно Конституції Кабінету міністрів не бракує повноважень. Відповідно до закону їхні посадові обов`язки чітко врегульовані і лише потребують системного виконання.

Історію з Володимиром Гройсманом необхідно, так би мовити «читати між рядками». Насправді за темою бракування повноважень Кабміну приховується інша сторона медалі. На даний момент ми спостерігаємо конфлікт інтересів між двома групами: Петро Порошенко (Адміністрація Президента України) та Володимир Гройсман (Народний фронт). Команда Петра Порошенка зацікавлена у тому, аби єдиним фронтом іти на парламентські та президентські вибори, оскільки, якщо кожна зі сторін окремо буде балотуватися, то може програти на виборах, через низький рівень довіри громадян.

Питання подальшої співпраці БПП і НФ має вирішитися до кінця травня, максимум до осені. В разі не домовленостей можемо спостерігати відставку прем`єр-міністра або переформатування Уряду, зокрема, в таких міністерствах: Міністерство охорони здоров’я України, Міністерство аграрної політики та продовольства України, Міністерство фінансів України. Ніхто не виключає, що на зміну Володимиру Гройсману може прийти Степан Кубів, Юрій Луценко або інша особа з оточення Президента.

За допомогою залякувань Володимира Гройсмана, Адміністрація Президента намагається його зробити більш поступливим у своїх словах і вчинках. Як відомо, пан Гройсман планує незалежну політичну кар`єру і хоче балотуватися в Президенти України. Тому Володимир Гройсман, Народний фронт і деякі члени БПП намагатимуться віддалятися від Президента, і в найближчому майбутньому планують створити своє політичне об’єднання, провести персональний ребрендинг, щоб в новому образі підкорювати нові вершини політичного Олімпу. Відомий факт, що той же Арсен Аваков через свої поїздки за кордон намагається «просувати» Володимира Гройсмана, як альтернативного кандидата в Президенти, якого мають підтримати США і Західна Європа.

Чим ближче будемо до парламентських та президентських виборів, тим більше побачимо дискретидаційних інформаційних кампаній БПП і НФ, один проти одного.

Громадяни мають економічне благополуччя відчути на власних кишенях. Якщо цього не відбувається, то будь-яка зміна Конституцій, повноважень державних органів буде приводити до узурпації влади та погіршення економічного становища країни.

Поделиться: