Військовий стан VS виборів в Україні

Наталия Белоус, политолог

Вже неофіційно стартувала президентська передвиборча кампанія і лідери соціологічних опитувань активно розпочали спекуляцію, зокрема, на темі війни.

При діючій владі війна не завершиться, це питання може затягнутися іще на 5-10 років.

Зараз спостерігаємо політичні бої між Адміністрацією Президента та опонентами діючої влади, які хочуть проведення президентських виборів у 2019 році. Зі свого боку, Петро Порошенко розуміє, що може вдруге не виграти, але йому не хочеться увійти в історію з ганьбою. Можливо, будуть здійснюватися різного роду залякування, на зразок, що буде введено військовий стан чи інші заходи. Насправді, низька ймовірність, що буде запроваджено військовий стан, аби уникнути президентських та парламентських виборів. Припустимо, якби було вжито такі дії, то міжнародна спільнота осудила би діюче керівництво України за спробу узурпації влади та загрозу впровадження тоталітарного режиму в Україні.

До того ж варто згадати, що про загострення на фронті говорять, коли немає економічних, політичних досягнень на мирній території України. Зараз ніяк у Верховній Раді не можуть домовитися про голосування за новий склад ЦВК, щоб відвернути увагу громадян від виборів знову піднімається тема війни.

Чим ближче будуть вибори, тим суспільство побачить жорстку «зачистку» інформаційного простору, переслідування неугодних політиків та громадських діячів, будуть використовуватися різноманітні інструменти, щоб провести нечесні вибори.

Українці вже зараз мають бути пильними, щоб не обрати чарівного популіста. Україні потрібен антикризовий менеджер, який зуміє об’єднати країну і попри зневіру громадян стабілізувати становище в державі. Нині є можливість новим лідерам змінити Україну, молоде покоління має іти в політику і реформувати її!

Поделиться: